Veteránem Českým rájem 2011

05.06.2011 11:40

V Jičíně na Valdštejnově náměstí se stále něco děje. Tento víkend se mohli všichni ti, kteří mají rádi historické automobily a motocykly, mohli obdivovat jejím ušlechtilým tvarům, připomínající noblesu předválečných časů, technickému umu konstruktérů, kteří tyto dnes už letité stroje před desítkami let navrhli, i zaujatosti těch, kteří s nimi přijeli dnes, pro někdejší dokonalost i životní styl, který údržba i ježdění předválečnými automobily představuje.
Pokusil jsem se zachytit atmosféru výletní soutěže s názvem „Veteránem Českým rájem 2011“, který tradičně pořádá Veterán Car Club Jičín ve dnech 3. – 5. června, ve chvílích, kdy byla vozidla rozestavěna na Valdštejnově náměstí a chystala se vyjet na výletní soutěžní jízdu. Viděli jsme je pak ještě později, když jsme jeli na Sychrov na zahajovací koncert Dvořákova festivalu, ale to už jsem sám řídil, byť ne historické vozidlo, a nebyl by ani čas pokračovat v reportáži.
Nádheru vozítek projíždějících se navíc ještě krajinou určitě zachytila řada dalších fotografů. Já jsem se soustředil na atmosféru sobotního dopoledne, na detaily připomínající na snímcích meziválečnou reklamu, okamžiky, na nichž je patrné, jak si to všichni užívají. Jednotlivá auta odstartovával pan Karban, kterého pamatuju, jak se už před desítkami let vozil po Jičíně svým nalešteným vozidlem, pamětník oněch hodně starých časů, vše pak u mikrofonu komentoval Vráťa Horčičko, sám sběratel všech těch úžasných starých technických zázraků.
Tak doufám, že ty fotky udělají pár lidem radost.

Odkazy a souvislosti
https://www.veteranemceskymrajem.cz/cz/veteranem_ceskym_rajem.html
https://www.periskop.cz/cz/clanky/vcc-jicin-veteranem-ceskym-rajem-3-5-cervna-s-veterany-za-veterany
https://www.cesky-raj.info/dr-cs/kulturni-strediska/cesky-raj/veteran-car-club-jicin.html
https://www.i-veteran.cz/

Moje fotky na Rajčeti: soubor je vzhledem k velkému počtu (takřka 300 snímků) rozdělený do dvou alb :
https://jankcelis.rajce.idnes.cz/Veteranem_Ceskym_rajem_2011_sobota_4._cervna%2C_Valdstejnovo_namesti_Jicin/
https://jankcelis.rajce.idnes.cz/Veteranem_Ceskym_rajem_2011_druha_cast_stejnojmenneho_alba_ze_soboty_4._cervna_v_Jicine/

Zpět