Kamil Slezák

26.11.2012 21:43

Portrét hráče na bicí nástroje (nar. 1976) najdeme překvapivě (alespoň podle Google vyhledávače) na stránkách Druhé trávy Roberta Křesťana. Dovolím si oba stručné odstavečky zkopírovat, už proto, že se nějakého dalšího souvislého textu lze na internetu těžko dobrat, možná právě proto, že Kamil Slezák je maximálně vytíženým hráčem a narazíme na jeho jméno ve zmínkách v řadě případů:
Kamil Slezák, hráč na bicí nástroje, se narodil 14. dubna 1976 v Olomouci. Vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě obor bicí nástroje a poté účinkoval v různých jazzových seskupeních na moravské scéně, např. Boris Urbánek Band, FMQ a jiných. Od roku 1999 získal stálé angažmá v Moravské filharmonii Olomouc na postu zástupce vedoucího sekce bicích nástrojů. Souběžně absolvoval pod vedením Prof. Fritze Ozmeca pětileté studium oboru “Jazz & Pop” na universität für Musik und Darstellende Kunst ve Vídni.

V roce 2001 se stal členem Gustav Brom Big Band a jeho hráčské aktivity se postupně rozšířily na působení v mnoha dalších hudebních tělesech i sólových projektech jako např. ČS Big Band Matúše Jakabiče, James Morrison, J. Vigham, JORO, Eva Urbanová, Zuzana Lapčíková, Four Elements, Kind of Mind, Jiří Levíček Trio, Tomáš Veselý Trio, Blue Train Jazz Quintet, LazaroCruz Quintet, Jan Přibil Quintet aj. Od roku 2007 působí jako pedagog na Janáčkově akademii muzických umění v Brně.

https://www.druhatrava.cz/index.php?stred=clenove&id=kamil-slezak

https://hf.jamu.cz/seznam-pedagogu/staff/slezak.html

https://www.rockandpop.cz/zpravy/domaci/do-palace-akropolis-se-chysta-zuzana-lapcikova-kvintet/

 

Zpět