Festival spisovatelů Praha 16. – 20. duben 2011

17.04.2011 02:50

Vloni touto dobou, při příležitosti jubilejního dvacátého ročníku se na jedné adrese psalo: První pražský literární festival se konal v májových dnech roku 1991 ve Valdštejnském paláci. Čtrnáct protirežimních spisovatelů, mezi nimi Ludvík Vaculík, Jiří Stránský, Eva Kantůrková, Karel Pecka, Zdena Salivarová či Josef Škvorecký, zde diskutovalo o rozvodu politiky a kultury.

Letos je tedy již 21. ročník. Václav Kovář řekl dnes v České televizi: Naše téma lze vykládat různě, nicméně primárně se vztahuje ke konfliktu světa obrazů, ve kterém žijeme, a intimního světa literatury. Tuto formulaci pak otiskly Zprávy.rozhlas.cz spolu s portrétem Petry Hůlové, která byla rovněž hostem televizního pořadu. Václav Kovář vypíchl nejvýznamnější hosty festivalu, který se koná letos od soboty 16. dubna do středy 20. dubna, když uvedl laureáta Nobelovy ceny Dereka Walcotta ze Svaté Lucie, Junota Díaze, nositele Pulitzerovy ceny a amerického prozaika Dona DeLillo. A které že je to tedy téma festivalu?
Někdo to rád horké.
Když si přečteme program na festivalových stránkách, bude nám zřejmý jeho rozměr. Je na nich rovněž odkaz, který tam tuším, jistý si nejsem, ještě vloni nebyl. Literární.cz. Stojí za to se v něm trochu pohrabat.

Odkazy
https://www.pwf.cz/rubriky/festival-2011/program/
https://www.rozhlas.cz/zpravy/literatura/_zprava/na-prazsky-festival-spisovatelu-zavitaji-autori-z-recka-ci-iraku--880127
https://www.reflex.cz/clanek/kultura/41255/prazsky-festival-spisovatelu-se-pta-kdo-to-rad-horke.html
Citát z loňského festivalu na odkazu
https://kultura.idnes.cz/na-prazsky-festival-spisovatelu-se-podvacate-sjizdeji-literarni-hvezdy-14z-/literatura.aspx?c=A100604_175615_literatura_ob

 

Zpět