125 let automobilu v Německu

20.01.2011 21:55

Deutschland im Internet

Německá auta jsou světoznámá – jména jako Porsche, Mercedes, BMW, Audi, Volksagen nebo Opel představují mezinárodně nejlepší kvalitu a inovaci. Znamenají ale také tradici a ducha vynalézavosti. Neboť v Německu byly první auta vyprojektována přesně před 125 lety.

Toto jubileum se připomíná v turistickém Německu řadou událostí. V centru je množství akcí „Léta automobilů 2011“. Pod tímto názvem oslavuje spolková země Badensko-Württenbersko automobil po 125 dní. Tuto zemi jako „kolébku automobilu“ profilovala inženýrské práce Carla Benze a Gottfrieda Daimlera. Cestou po Německu se dozvíte mnohé o zemi automobilů. Muzea s legendárními vozidly, města automobilových zážitků pro velké i malé, prohlídky automobilových podniků a nejrůznější akce motoristického sportu, to je to, co obsahuje letošní nabídka.

Přitom se dají všechny cíle lehce a rychle dosáhnout, umožňují to moderní dálnice a dobré zemské silnice. Užijte si jízdu na Vašem motorizovaném podvozku a cestujte na více než 150 německých prázdninových trasách, které protínají německé kraje, ve kterých můžete strávit dovolenou. Užívejte si přírodu, kulturu, kulinářství, navštivte zámky, parky a zahrady a 33 míst, která jsou zapsána v seznamu kulturního dědictví UNESCO,.

Hrubý překlad následujícího článku, celý jej v originále najdete na nížeuvedené adrese.
Německý text si hraje se slovíčkem „fahren“ a „erfahren“ – jet a dozvědět se: „erFahren“.

Deutsche Autos sind weltberühmt - Namen wie Porsche, Mercedes, BMW, Audi, Volkswagen oder Opel stehen international für beste Qualität und Innovation. Sie stehen aber auch für Tradition und  Erfindungsgeist: Denn in Deutschland wurden die ersten Autos vor genau 125 Jahren entwickelt.

https://www.deutschland-tourismus.de/DEU/kultur_und_erlebnis/125-jahre-automobil.htm
Na uvedené stránce jsou dále odkazy na program automobilového léta 2011, muzea automobilismu ve světě či veterány (Němci říkají „oldtimer“)
Na mých stránkách se automobilismu týká článek o Bugatce. V jeho odkazech je rovněž přehled muzeí.
https://jan-k-celis.webnode.cz/news/bugatti-100-let/

Zpět